Bryne kino ble bygget av Brynes vel i 1964. Fram til 1996 ble den drevet av Brynes vel, som hadde både ansatt og frivillige folk på dugnad for å drive kinoen.

I bildet over: Styret i 1964. Fra venstre: Andreas Serigstad, Hans Hauge, Ole Ness, Kristian Søyland, Tor Solberg og Olav Stangeland.
Brynes vel bygget Bryne kino i 1964. Fram til 1996 ble den drevet av Brynes vel som hadde både ansatt og frivillige folk på dugnad for å drive kinoen. I 1996 ble navnet på Bryne kino endret til Storståvå, og Time kommune inngikk en leieavtale på bygget og overtok driften. I 2012 ble bygget solgt som et gavesalg til kommunen, med et prisavslag på 5 millioner kroner.





Nytt æresmedlem
Forrige helg ble Olav Hetland utnevnt til æresmedlem i Brynes Vel under Haustfesten vi arrangerte– en velfortjent heder til en mann som i snart 20 år har vært selve drivkraften bak mye av det som gjør Bryne til en god plass å bo.

Åpning av krokket- og bocciabanene
Velkommen til åpning av krokket- og bocciabanene i Sandtangen Onsdag 17. september kl. 14:00

Velkommen til våre nyeste attraksjoner!
Det skjer stadig nye ting i Sandtangen, og vi kan nå ønske dere velkommen til våre nyeste attraksjoner!